Na Dzień Dziecka: „Łowy na lisa”

W sobotę, 16 czerwca 2012 r. mieliśmy kolejną okazję doskonalenia własnych umiejętności radiowych. 27 Oddział Terenowy Polskiego  Związku Krótkofalowców i Klub SP3POW zaprosili uczestników grupy ARISS Ostrów do udziału w spotkaniu członków i sympatyków krótkofalarstwa. Spotkanie odbyło się w  stanicy harcerskiej, w naturalnej leśnej scenerii, w bliskim sąsiedztwie zalewu, na Piaskach – Szczygliczce.  Pogoda – jak marzenie, doskonale wpisała się w miłą atmosferę tego spotkania.

 Już od godziny 13.00 pracę rozpoczęła radiostacja klubowa SP3POW oraz radiostacja R – 140, zamontowana na Starze 266, a należąca do Klubu SP3KWA z Turku.

Najbardziej zaangażowani krótkofalowcy – amatorzy z naszej szkoły wykorzystali okazję i przeprowadzili wiele interesujących łączności, zdobywając cenne punkty na dyplom JUNIOR AWARD.

 Nie tylko przygoda z radiem czekała na tych, którzy zdecydowali się przybyć na spotkanie. Kolega Andrzej Cieślak (SQ3EYQ) wygłosił prelekcję na temat radia i zegarów – prezentując swoje najciekawsze egzemplarze kolekcjonerskie. Następnie, kolegia Armand Budzanowski (SP3QFE), główny koordynator ARISS Polska, podsumował dotychczasową działalność ARISS.

Chętni uczniowie wzięli udział w mini konkursie na temat ISS, przeprowadzonym przez kolegę Armanda. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była drobnym upominkiem. Jak przystało na prawdziwy piknik, nie zabrakło także czegoś dla ciała – kiełbaski z grilla smakowały znakomicie.

 Przyszedł wreszcie czas na krótkofalarskie zawody terenowe „łowy na lisa” . Koledzy z klubu leszczyńskiego SP3ZIR krótko przedstawili uczestnikom zasady zabawy. Wyposażeni w anteny odbiorcze, z słuchawkami na uszach szukaliśmy ukrytych w lesie „lisów” – nadajników radiowych. Wbrew pozorom, zadanie nie było wcale takie proste. Wędrówka po leśnych bezdrożach, przedzieranie się przez kolczasty gąszcz malin, walka z atakami mrówek i innych małych, ale „agresywnych” mieszkańców lasu, to tylko niektóre „atrakcje” czekające na poszukiwaczy „lisów”. Radość z odnalezienia nadajnika wynagradzała wszelkie niedogodności związane z jego  poszukiwaniami.

Każdy członek drużyny, której udało się „złowić lisa” otrzymał medal pamiątkowy, który wręczał sam Prezes PZK, kolega Jerzy Jakubowski (SP7CBG).

„Łowy na lisa” zakończyły to niezwykle  sympatyczne spotkanie.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: