Kolorowy Uniwersytet – Absolutorium

23. osobowa grupa uczniów naszej szkoły zakończyła w dniu 31 maja 2012 r. pierwszy w swoim życiu rok akademicki. A wszystko to za sprawą Kolorowego Uniwersytetu. Dzięki projektowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  uczniowie szkół podstawowych zostali studentami na długo przed egzaminem dojrzałości.

 Dla uczniów naszej szkoły ta niecodzienna przygoda z nauką rozpoczęła się 8 grudnia 2011 r. To wtedy po raz pierwszy udaliśmy się do Poznania. Wyposażeni w indeksy i kolorowe koszulki z logo Uniwersytetu (które z dumą noszone były podczas każdego spotkania na Uczelni), świeżo upieczeni studenci udali się na swój pierwszy w życiu wykład akademicki. 

Nasi uczniowie swobodnie czuli się w murach uniwersyteckich i od początku bez kompleksów,  aktywnie włączali się do dyskusji naukowych prowadzonych na sali wykładowej. Nasza  obecność zauważalna była podczas wszystkich spotkań. Jedna z uczennic – Martyna Słomiańska, postanowiła nawet sama wcielić się w rolę wykładowcy i w krótkiej prezentacji podzieliła się ze studentami swoją taneczną pasją.

 W sumie wysłuchaliśmy sześciu – 1,5 godzinnych, niezwykle ciekawych wykładów, wygłoszonych przez nauczycieli akademickich z różnych wydziałów UAM. Najbardziej ze wszystkich zapamiętane zostało spotkanie w Collegium Chemicum, gdzie wykładowi chemików towarzyszyły: światło, kolor i huk, czyli wszystko, co zawsze wzbudza entuzjazm wśród studentów i to bez względu na wiek!

 Wykłady na Kolorowym Uniwersyteciezakończyły się uroczystym Absolutorium. W czwartkowy wieczór Aula Uniwersytecka zapełniła się  studentami i  zaproszonymi przez nich gośćmi – głównie członków rodzin. Wśród braci studenckiej nie zabrakło także i naszych uczniów.

 Wszystkich zebranych powitała pani Anna Młynarczyk, główna koordynatorka projektu. Przedstawiła zaproszonych gości i   podziękowała wszystkim, dzięki którym projekt mógł być zrealizowany. Przy dźwiękach koncertu fortepianowego, prorektor Prof. UAM dr hab. Zbigniew Pilarczyk,  wręczył każdemu studentowi dyplom ukończenia Kolorowego Uniwersytetu. Dzieci otrzymały także drobne upominki. Podziękowania wręczone zostały również opiekunom zorganizowanych grup studentów.

Cała uroczystość miała bardzo podniosły charakter.

 Wspólne zdjęcie absolwentów z Rektorem zakończyło oficjalne uroczystości.

Obecność rektora stała się doskonałą okazją do  indywidualnej, pamiątkowej fotografii z najważniejszą osobą na  Uczelni. Nasza grupa oczywiście taką możliwość również wykorzystała!

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: